Spravování financí

Správa finančních prostředků je pro všechny z nás velmi důležitá, jelikož často potřebujeme finance nějakým způsobem řešit. V současné době banky i soukromé společnosti slibují ledasco a mnohdy se jedná o finanční produkty relativně zdárného charakteru. Užívat si peněz mohou všichni, a to jak těch ušetřených, které mohou v mnohých institucích zvyšovat svou hodnotu, tak i těch půjčených.

Když už mluvíme o půjčených finančních prostředcích, měli bychom být poněkud konkrétnější a uvést alespoň některé společnosti, které umí nabídnout lákavé půjčky. Hovořit přitom můžeme o bankách i o nebankovních společnostech. U bankovních domů je typické to, že nabízejí celkově nejvyšší možné půjčky a vyznačují se předem stanovenými pravidly a vysokou stabilitou. Jako příklad bychom si mohli vzít třeba půjčku u České spořitelny. Tato půjčka se pohybuje ve výši 20 000 až 600 000 korun a vzít si ji může prakticky kdokoli, kdo potřebuje rychle peníze. Musí se ovšem jednat o člověka, který již nemá nějaké dluhy.

Jestliže vaše jméno figuruje v některém z registrů dlužníků, pak vám banka pochopitelně nepůjčí. Výhodou této půjčky je fakt, že se jedná o půjčku bez zajištění. Není nutné tedy zastavovat nemovitost nebo ručit něčím jiným, co by mělo nějakou velkou hodnotu. Česká spořitelna půjčky tohoto typu nabízí hlavně lidem, kteří potřebují rychle peníze. Této skutečnosti se pochopitelně přizpůsobují i splátky, jež si modifikuje samotný klient dle svých vlastních představ, jak mu to bude nejlépe vyhovovat. Splácet půjčku od České spořitelny může celých 7 let. Výše splátek tedy může být různá. Příklady půjčky můžete zhlédnout na kalkulačce České spořitelny. Přesně vám bude vypočítáno všechno, co se půjčky týká. Samozřejmostí je i konstantní úroková sazba po celou dobu trvání půjčky.

Vzít si úvěr mohou zájemci mimo jiné i u nějaké z nebankovních společností, jež jsou schopny nabídnout taktéž specifické podmínky. Zejména Home Credit nabízí poměrně zajímavé půjčky, které mohou dosahovat až celkových 150 000 korun. Tato částka je maximální možnou, kterou vám Home Credit prostřednictvím hotovostního úvěru půjčí. Určitě se vyplatí si přímo na webu Home Creditu spočítat podoby půjčky. Klient přesně uvidí, jak na tom z pohledu splácení půjčky vlastně bude. Uvidí zde tři základní modifikace půjčky v přesných číslech.

Autor příspěvku: admin