3 důkazy, že jste si vybrali správného poskytovatele nebankovních půjček

V České republice jsou tisíce firem, které poskytují nebankovní půjčky. Jen zlomek z nich je ale skutečně spolehlivých. Sice už platí novela zákona o spotřebitelském úvěru, výsledky ale zatím nejsou velké. Jak už nyní poznáte, že si půjčujete od seriózní společnosti? Držte se tří hlavních důkazů.

Důkaz č. 1 je licence

Novela zákona podstatně zpřísnila podmínky pro poskytovatele. Každá firma musí doložit kapitál ve výši 20 000 000 Kč, poskytovatel musí mít minimálně středoškolské vzdělání s maturitou a musí získat licenci od ČNB (více se o novém zákoně dozvíte například zde). Právě licence je nejdůležitějším důkazem.

Důkaz č. 2 je členství

Pro zlepšení podmínek v sektoru nebankovních půjček byla také v březnu 2014 založena dobrovolná asociace. Je to APNÚ (Asociace poskytovatelů nebankovních úvěrů). Mají svůj vlastní kodex a členstvím se zavazují k celé řadě pravidel. Poskytovatel zajistí, aby byly všechny reklamní a propagační materiály pravdivé a přiměřené, aby neobsahovaly zavádějící informace. Poskytovatel nebude zákazníky obtěžovat nadměrnými, individuálně zaměřenými obchodními sděleními. Poskytovatel nebude využívat metod nátlakového prodeje a další. Dobrovolné členství je také známkou toho, že každý člen je ověřený poskytovatel úvěrů.

Důkaz č. 3 je půjčka zdarma

Jednou ze zakládajících společností je Via SMS s.r.o., která poskytuje půjčky online také ve Švédsku, Lotyšsku, Španělku, Polsku a Litvě. Via SMS půjčky nezdražuje, ani po změně úrokových sazeb od ČNB. Společnost také nabízí půjčku na zkoušku zdarma. Když si budete půjčovat poprvé, můžete si vzít úvěr až na 8000 Kč se splatností na 30 dní. Když se budete držet těchto tří pravidel, tak se nenapálíte.

Autor příspěvku: admin